Çobançeşme Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B Çorlu / Tekirdağ

  • Çorlu / Tekirdağ

  • Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B

Asma Tavan
Uygulama yapılacak yüzeyden toz, kir, yağ, boya ve zayıf dekorasyon ürünleri temizlenerek sağlam ve temiz zemine ulaşılmalıdır. Yüzeyler üzerindeki büyük pürüzler yok edilmeli, derin ve büyük boşluklar ise doldurularak sağlamlaştırılmalıdır.
Asma tavanın yapılacağı mekanda tesisat durumları göz önünde bulundurularak kot yan duvarlara işaretlenir ve terazili bir şekilde çizilir. Tavanda ise 120 cm de bir olacak şekilde ana taşıyıcı T profillerinin doğrultusu tavana işaretlenir ve çizilir. Doğrultu üzerinden 90 ya da 120 cm de bir işaretleme yapılarak askı çubukları asılma yerleri belirlenir.
L profiller yan duvarlarda çizilen kot üzerinden 60 cm de bir uygulanan dübel ve vida yardımıyla sabitlenir. Tavanda ise işaretli noktalardan askı telleri ve maşaları çelik dübellere asılır.
Ana taşıyıcı T profiller yan duvarlardaki L profiller içine oturtularak 120 cm aralıklı askı maşalarına asılır ve teraziye alınır. 120 cm'lik tali taşıyıcı T profiller, ana taşıyıcı T profillerin aralarına 60 cm de bir olmak üzere takılır. Taşıyıcı sistem 60 cm'lik ara taşıyıcı T profillerin montajı ile tamamlanır.
Asma tavan panelleri, sistemde oluşturulan 60x60 boşluklara oturtularak, asma tavan montajı tamamlanır.

Asma Tavanlar, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen, elektrik ve sıhhi tesisatların kolayca döşenmesine ve gizlenmesine olanak sağlayan, akustik ve yangına dayanım gibi özelliklere sahip ideal sistemlerdir.
  • Her türlü iç mekan tavan uygulamalarında kullanılır.
  • Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır. Ayrıca tesisata müdahale açısından uygun ve kolay sistemlerdir.
  • Hafif olmasından dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi çok azdır. Binanın hareketlerine uygun sistemlerdir.
  • Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı gibi performans şartlarını karşılayabilen çok yönlü sistemlerdir.
  • Minimum miktarda aksesuar ile uygulanır. Nakliye ve işçilikten tasarruf sağlar.