Çobançeşme Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B Çorlu / Tekirdağ

  • Çorlu / Tekirdağ

  • Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B

Alçıpan Asma Tavan Alçıpan asma tavan mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece [asma tavan] kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.Normal alçı levha,suya ve neme dayanıklı yeşil alçı levha ve yangına dayanıklı kırmızı alçı levhalar uygulanabilir.

Alçıpan Asma Tavanın Kullanım alanları:
Büro ve İşyerleri 
Sanayi Yapilari 
Hastaneler 
Restaurantlar 
Spor Salonlari 
Aliş Veriş Merkezleri 
Bankalar 
Mağazalar 
Konutlar ( Banyo, WC, Mutfak ) 
Metrolar
Fabrikalar
Prefabrik Yapilar
Konferans Salonlari
Akar Yakit Servis İstasyonlari

Alçıpan Tavan Özellikleri:
Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi her türlü döşemenin altına uygulanabilir. 
Düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar. Tavanlardaki aydınlatma sistemleri için estetik çözümler üretir. Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır. Tavanlardaki karolajlı asma tavan sistemlerini tamamlayıcı bir görev üstlenir. Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir. 
Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir; çatlama yapmaz.