Çobançeşme Mah. Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B Çorlu / Tekirdağ

  • Çorlu / Tekirdağ

  • Bülent Ecevit Bulvarı No:168/B

Alçıpan – alçısıva boya, inşaatlarda uygulanan bir bölme uygulamasıdır. Alçıpan, ortası alçı olan, iki yüzünün kartonla kaplandığı, standart ya da özel ebatlarda ve belli ölçülerde üretilen düzgün yüzeyli plakalar olarak tanımlanmaktadır. Bu plakalar, dış duvarları bitirilmiş olan binaların iz kısımlarına, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Alçıpan kullanarak bölme duvar, asma tavan, kuru yer döşemesi ve kuru sıva işlemleri yapılabilmektedir. Alçıpan asma tavanlar. çelik yapı, demirli beton ve ahşap tavan iskeleti altında, elektrik ve su tesisatların kolay bir şekilde döşenebilmesini ve gizlenmesini sağlayan en uygun sistemlerdir. Bu sistemler, yangına karşı dayanıklıdır ve yankıyı önlemektedir. Tavana uygulandığında tavanda var olan ya da yapılması planlanan aydınlatma, seslendirme, yağmurlama ve benzeri tesisatların kapaklarının yeri dikkate alınması gereklidir. Uygulama yapılırken askı çubukları tespit edilen noktalara çelik dübel vida ile sabitlenmelidir. Alçıpan uygulamaları binanın iç kısımlarının bölünmesi için uygulanmaktadır. Hafif olmasından dolayı binaya ekstra bir ağırlık bindirmeyen alçıpanın uygulanması için profesyonel destek alınmalıdır. Hayatı uygulanan sistem, istenilen özelliği vermeyecektir.

Alçı Sıva Boya işlemleri uygulanırken mutlaka titiz bir işçilikle yapılmalıdır. İşlem yapılmadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapılması gerektiği belirtilmektedir. Kurumsal firmalardan destek alındığında uygulamanın çok daha güvenli bir şekilde yapılacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Hem alçıpan uygulaması, hem de alçı sıva boya uygulamasının kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi için profesyonel hizmet alınması önemlidir. Hizmet alınmadan önce başvuru yapılması planlanan firmanın referanslarının çok iyi araştırılması, alınacak hizmetin sağlıklı olması açısından önemlidir. Bu işlemlerde yüzeylerin pürüzsüz olmasının yanı sıra ısı yalıtımının olması ve ses yankısının kesilmesi de gereklidir.

Duvarlarınıza renk ve stil katmanın vakti geldi.Alçı Sıva ve boya bizden sorulur Uygun fiyatları öğrenmek için bizden bilgi almadan karar vermeyin.
  • Alçı Sıva
  • Makine Sıva - Alçımatik
  • Saten , Plastik Boya
  • Altın ve Gümüş Varak